Bitcoin: Swarm Anti Fragile Smart Money

Hebrew translationת From Michael Saylor and Robert Breedlove

הביטקוין הוא כסף נחילי חכם ובלתי שביר

מאת: מיכאל סיילור

א, הביטקוין חזק כי אין לו שומר סף, שאותו ניתן לשחד

דיברנו על ביטקוין ככסף, אבל לפעמים, לכסף יש הרבה אלמנטים כמו אמצעי חליפין וקנייה, מחסן ערך, יחידת מידה ועוד. זה יכול להיות מפשט ומבהיר, אם רק נתמקד בביטקוין כנכס אז הביטקוין הוא זהב דיגיטלי. ואם אנו משתמשים במטאפורה הזו. יש אנשים שמסתכלים על זה במובן מאולץ מאוד ויש שמסתכלים על זה בצורה רחבה יותר. אבל כשאני אומר שביטקוין הוא זהב דיגיטלי, זה קשה, חכם יותר, חזק ומהיר יותר מזהב מסורתי. יש הרבה עומק מאחוריו, אני לא בטוח שזה מוערך מספיק.

א, נדירות: דיברנו על כך שביטקוין קשה יותר מכיוון שהוא מכסה 21 מיליון והמלאי/תזרים הולך אקספוננציאלי לאינסוף וזה החלק הקל יותר של קשה יותר כי אתה בדיוק משווה אותו לזהב. וזהב הוא מלאי/תזרים של מעל 50 . וביטקוין יהיה מעל אינסוף.

ב, האנטי-פרגיליות (בלתי שביר) של ניקולס טאלב. ביטקוין הוא אלמנט מונע שבירות, אתה יודע, השתמשתי בצרעות הסייבר במטאפורה. אבל אני חושב שאנשים חושבים שזו מטפורה חמודה, אבל אני לא באמת חושבת מטאפורה כל כך חמודה.

מה שאני מתכוון זה, שזה ממש נחיל של צרעות סייבר שממשיך להיות חזק יותר שאי אפשר להרוג שהולך להיות חכם יותר וחזק ומהיר יותר. והם הולכים לאכול אותך אם תנסה לעצור אותם. וזה ממש קשה, אנשים לא חושבים על זה ככה, אבל אני נותן דוגמא או מטפורה אחרת מההיסטוריה, החומה הסינית. לכן, החומה הסינית הייתה הגנה והיא הייתה … זו הגנה מהותית כמו חבורה של אבן שנערמה, אבל היה מאוד יקר ליצור אותה. וזה נועד להרחיק את המונגולים וזו הגנה שברירית כי זה ממש מבנה אבן סטטי וזה לא הרחיק את המונגולים. בסופו של דבר הם מצאו נקודת תורפה באחד השערים שנפרץ ואז הם שחטו את כל הסינים, הביסו את האימפריה, השתלטו עליהם.

עכשיו, איך זה דומה למה שאמר אלכסנדר האב הגדול, אני חושב שפיליפ ממקדון הוא ייחס את הציטוט הזה “אין מצודה בלתי חדירה כל עוד יש לה דרך רחבה מספיק כדי שאוכל להעלות עליה חמור עם סיר מזהב על גבו”.

רוברט ברידלב: [צחוק] מעניין.

מייקל סיילור: ופיליפ ממקדון התכוון שלא משנה כמה חזקות ההגנות שלך אם אוכל לשחד את שומר הסף. הדוגמה השלישית שיש לנו בהיסטוריה המודרנית היא קו מז’ינו שבו הצרפתים בנו הגנה בלתי חדירה זו נגד הגרמנים. והגרמנים פשוט עברו את זה, דרך בלגיה על ידי רמאות, נכון? הם פרצו את זה, הם פשוט שטפו אותו.

אה, אתה יודע, אם אתה חושב על הלקחים של ההיסטוריה הצבאית, אחד מהשיעורים הוא ההגנה הטובה ביותר היא התקפה טובה. ואה, דרך אחרת, דרך אחרת להסתכל עליה היא שאם אתה רוצה הגנה טובה, אתה צריך הגנה אקטיבית, נכון? אתה מתאגרף בטבעת ומישהו רוצה להכות אותך, ההגנה הטובה ביותר שלך היא שאתה זז מהר מהם, ואם אתה מכה מהר יותר וקשה מהם, בזמן שהם מוכנים להכות אותך, וכך הם לא יכולים עליך.

רוברט ברדלוב: נכון! זה צריך להיות אדפטיבי, נכון? על ההגנה להגיב לאופי העבירה ללא הרף.

מיכל סיילור: הסתגלות מתמדת, קליטת יכולות האויבים שלך ותגובה אתה משחק אותם. כשאנחנו חושבים על זהב, זהב, סלע מטומטם. זה סלע. זה לא אינטליגנטי. זה לא כוח חיים, שונית אלמוגים היא צורת חיים של כל צורות החיים, החיים שלהם, נכון? אה, הם מסתגלים, אם אתה הורג את האלמנטים החלשים, אלה שלא הרגת מתחזקים, נכון? אממ,

ב, שכבות הבצל של הביטקוין

הביטקוין, כמו בצל, מורכב מלפחות חמש השכבות הבאות: יש 1, תוכנה. התוכנה פועלת על 2, חומרה, והחומרה פועלת ב3, מתקנים המחוברים לענן מבוזר (שהפך לערפל. א.ע. המתרגם). יש אנשים שמפעילים את התוכנה שכותבים את התוכנה שמפעילים את אותם מתקנים שבונים את החומרה ואותם אנשים פועלים גם בתחום 4, הפוליטי ובתחום 5 הכלכלי, נכון?

יש אנשים במערכת האקולוגית של ביטקוין שמשפרים את הארנק. הם משפרים את חילופי החומרים. לכן, הם משפרים את השרתים האחוריים, הם משפרים את תוכנת הלקוח הקדמי. הם משפרים את ארנקי החומרה; הם משפרים את תוכנת הליבה של ביטקוין. הם משפרים את ה- ASICS שהכורים מנהלים. יש אנשים שמנהלים משא ומתן עם הממשלות בכל מקום על כדור הארץ כדי להשיג חשמל טוב יותר. יש אנשים שמנהלים משא ומתן עם פוליטיקאים כדי לקבל טיפול רגולטורי טוב יותר. יש אנשים שמשווקים ביטקוין, הם אנשי חינוך שאתה מכיר בעצמך ב- YouTube.

יש אנשים בטוויטר, נכון? יש מתקשרים, יש אנליסטים שיוצרים פונקציות אנליטיות. אה, המשמשים, אה לנהוג ולתעל את הרשת, כולם נעים, כולם מתפתחים. יש חילופים חזקים שמתחזקים, יש חילופים חלשים שנחלשים, נכון? אנו רואים שמסביבנו יש מדינות בהן כריית הביטקוין פורחת. יש מדינות בהן מתקפת כריית ביטקוין. זהב הוא סלע מטומטם. זה יושב על הרצפה. זהב לא מתכוון להזיז את עצמו, נכון? זהב לא ירגיש כאב. זה לא ירגיש רחמים זה לא ירגיש השראה. זה פשוט הולך לשכב שם ולחכות.

ג, ברשת הביטקוין, כולנו בכוורת אחת

ביטקוין זה דבר אחר. כך שהרגישות של ביטקוין נובעת מכך שכולם במערכת האקולוגית מרגישים את אותו הכאב באותו אופן. אם מחיר הביטקוין יורד, כל בעל ביטקוין מרגיש זאת. אם הביטקוין נפרץ והולך ל -0, כל ביטקויינר מאבד את אנרגיית חייהם. אנחנו … אנחנו יצור כוורת, כולם משולבים זה בזה. וכאשר יש כאב זה, הוא מתפשט במהירות רבה בכל המערכת האקולוגית. המידע זורם במהירות, כך שאם אנו רואים באיומים על ביטקוין כמו הרבה אנשים, הם תמיד מייללים. אני שומע את היילל הזה.

מה עם המחשב הקוונטי? מה עם המחשב האיכותי? אתה יודע שאני רוצה לומר, כן ומה אם אסטרואיד יפגע בכדור הארץ ויהרוג את כולנו? או מה לגבי עיפרון תרמו-גרעיני לכיס שמפוצץ את כל היקום? ומה אם האויב שלך יקבל את זה לפני שתקבל את זה? אתה יודע, זאת אומרת שיש המון המון רעיונות מטופשים לגבי מה אם למישהו יש את הנשק החזק בלתי אפשרי והם רשעים והם יחליטו להשתמש בו עליך? אתה יכול להסתכל על זה ככה, אבל אני חושב שדרך בונה יותר להסתכל על זה היא אם מישהו יעלה עם מחשב שפועל מהר פי שניים מהמחשבים הנוכחיים, השימוש הרווחי ביותר במחשב הוא כריית ביטקוין.

אם מישהו בא עם משהו שמכרה שמייצר SHA 256 הצפנה חשיפה מהירה יותר מהדור הנוכחי של ציוד כריית ביטקוין. הדבר הרווחי ביותר שאתה יכול לעשות איתו הוא לחבר אותו לרשת ולהתחיל, ולהתחיל לתרום עוד hashrate. וכך, למי לדעתך יבחין קודם כשהדבר הזה יקרה? אה, ואם מישהו ימצא חתיכה טובה יותר של, מה קורה כשהוא נהיה כל כך חזק שהוא יכול לשבור את SHA 256? טוב חברים, אנחנו רק הולכים ל- SHA 512. ואנחנו הולכים לדבר הבא 1024. וכל מי שאי פעם למד קצת אה, למד אממ, מדעי המחשב יודע שאנחנו מתחילים עם 16, ללכת 32, ללכת 64, ללכת 128, 256, 512, 1024 וכן הלאה וכן הלאה. והמספרים נהיים די מטורפים ואז כשהם מסיימים עם זה הם עוברים לפרוטוקול הבא, לפרוטוקול הבא.

אז מי אתה חושב שיבין את זה? האנשים שיש להם 500 מיליארד דולר סיכון להבין את זה. או מישהו שאין לו כסף בכלל, אבל חושב שהם אולי רק רוצים לפתור את הבעיה רק ​​כדי שיוכלו לפצח את העולם, נכון? וזה כמו, כן אולי אבל אני מתכוון שזה פשוט סביר להניח שמישהו יעלה עם אקדח שיורה כמו כדורי פוטון, והם יקריסו את ממשלת ארצות הברית כי הבחור הראשון שלהם עם אקדחי כדורי פוטון, זה רעיון מעניין. אני הרבה יותר משוכנע שהפנטגון עם מאות מיליארדי הדולרים שלהם יעלה עם אקדח פוטון או רובה הלייזר או כל דבר אחר, כך שהרשת כולה תקשור חדשנות. אתה בא עם חומרה טובה יותר, זה הולך להיכנס לכורים. אתה מעלה תוכנת לקוח טובה יותר, זה הולך להיכנס לארנקים.

אנו באים עם תוכנה טובה יותר או דרך לכתוב תוכנה. אתה לא חושב שאנשים בחברת הליבה של ביטקוין הולכים להשתמש בדרך זו כדי לכתוב תוכנות טובות יותר? ואם זה מסוכן מדי הקהילה הולכת להאט את זה. אחרת, אם יש איום פוליטי, לכל מי שאמץ את הביטקוין כנכס מילואים באוצר, יש אינטרס מובהק להתמודד עם האיום הפוליטי. ואם הם לא יכולים להתמודד עם זה. אתה יודע, אם אתה, אם אתה יצור עם שתי זרועות ואני עוטף חוסם עורק סביב אחת מזרועך ואני חונק את זרימת הדם, הזרוע מתה, השתמש בזרוע השנייה. כשאתה תמנון, יש לך 8. כשאתה הידרה, אתה עם אינסוף זרועות. אתה מבוזר.

ד, לשום מדינה ולשום פירמה אין יכולת להרוס את הביטקוין

כדי שהיצור כולו רק יעבור למקום שיש בו חמצן שבו הוא יכול לחיות, ואם הוא יכול להילחם, הוא יילחם. אם היא לא יכולה להילחם, הוא … ישתנה לתחום אחר, אלא אם כן תמצאו דרך להרוג אותו בכל מקום באותו זמן לגמרי עד הצומת האחרון. כנראה לא הולך להרוג את זה, ונראה לי שאף אחד לא באמת קיבל אינטרסים לעשות זאת, אם הם עשו זאת, זה לא, זה פשוט לא ברור. אתה יודע, בחר ממשלה אחת, ממשלה אחת תוקפת אותה, היא הופכת להיות חשופה יותר לכל ממשלה אחרת. אני לא יכול להסכים על שום דבר לעולם, נכון? לא יכולת להסכים על שום דבר אי פעם, הם עדיין לא יכולים לעשות את זה נכון?

רוברט ברידלב: כן! אני חושב, אהבתי את הציטוט של פיליפ ממקדון על כך שהדרך הייתה רחבה מספיק בשביל חמור עם סיר זהב, שקשור אלי, לציטוט המפורסם של צ’רלי מנגר, נכון? הראה לי את התמריץ ואני אראה לך את התוצאה. ואני חושב שזה המפתח, אחד ההיבטים המרכזיים של ביטקוין הוא שאפילו לי יש לך את המחשוב הקוונטי הפורץ הזה בכל מה שאתה עדיין תמריץ לתרום את החידוש הזה לרשת שהיא האסטרטגיה הכי משתלמת וחסכונית באנרגיה שיש אפילו בסביבת פריצת הדרך ההיא וזה פשוט נראה כמו, ולנקודת ההצפנה שלך זה תמיד היה משחק חתול ועכבר, נכון? זה תמיד היה סוג ההגנה שמישהו מנסה לפצח אותה. ואז, ההגנה מסתגלת כאילו זו הנקודה שלך, זו הגנה דינמית ובגלל זה היא מתמשכת, נכון? לכן כל כך רלוונטי, אהמ, וכשאתה מסתכל על זה דרך העדשה הזו, ההיבט המבריק ביותר של הביטקוין הוא שסכמת התמריצים בכנות שאתה תמיד מתמרץ לתרום לאריכות החיים שלה, אה, שנראה שהיא עושה את זה אתה יודע, נוגד שברירים לנקודה שלך.

מייקל סיילור: אתה יכול, הדבר היחיד באתוס הביטקוין הוא שהם שונאים שומרי סף, כך ששומרי הסף הם מטפורה חזקה מאוד, נכון? הסיבה שחומת סין הגדולה נפלה הייתה בגלל שהיו שערים והיו שומרי משחק. ואת השגשוג של 100 מיליון בני אדם ניתן להשמיד על ידי השחתת זה שנמצא בשער, נכון? ברגע ששומר הסף אחד פותח את השער, הצבא של מאה אלף איש נכנס ופה, כאן, אתה רואה את הבעיה להסתתר מאחורי חומה או להסתתר מאחורי החומה עם שער. רעיון טוב בהרבה יהיה, יש לי צבא משלי של מאה אלף איש וכשהצבא הזה מגיע, אני עומד נגדם, נכון?

וזה מה שהרומאיםעשו. הרומאים מעולם לא ישבו והתכווצו מאחורי שער, הם, הם ידעו וכל אחד במלחמה יודע שאתה צריך ללכת ולעזוב את המצודה ואתה צריך להילחם באופן פעיל בצבא שיהרוג אותך כי אם הם היו מצליחים להקיף אותך ולבודד אותך, שום הגנה לא הולכת לעכב אותם. והם ימצאו דרך וזה, וזה סיפור ההיסטוריה, שומרי הסף הם החולשה שלך. אין שומרי סף בביטקוין ואין שומרי סף ברשת הוכחה מבוזרת של עבודה, זה עתיר אנרגיה, זו אחת הבעיות שאני חושב עליהן, כמו הוכחה לרשתות יתד או בכל פעם שמישהו מנסה להעלות הצעת מחיר- דרך ציטוט יעילה יותר לעשות זאת.

ובכן, אם אתה הולך לאבטח רשת של טריליון דולר עם מיליארד דולר של דברים שהבעיה בכך היא שכל מה שאני צריך זה עוד מיליארד דולר, נכון, לשחד את האדם הזה, או חצי מיליארד. חצי מיליארד שוחד, יש את הרשת הזו, ואז אני מפיל את כל הטריליון ואני מקבל את הכל, נכון? כשיש לך משהו שבו אני משחק משחקים שבו אני מנסה להשתמש בכמות קטנה של אנרגיה או קטנה יותר וכסף הוא אנרגיה נכון?

כמות קטנה של כסף, כמות קטנה של אנרגיה אם אתה מנסה להשתמש בכמות קטנה של אנרגיה בכדי לאבטח כמות גדולה של אנרגיה, יצרת שומר סף. וכך, אתה צריך להפוך את הפירמידה ולכן עדיין אין קיצורי דרך. אין דבר כזה ארוחת צהריים בחינם, וזה לא נורא מפריע לי, שביטקוין מעביר הרבה אנרגיה באמצעות מתקני הצפנה. כורה הוא מתקן הצפנה, זה, זה, הוא מייצר האש SHA 256. ואתה צריך להגיע ואתה תצטרך לעבור את זה, אתה יודע, קיר ההאש והדרך היחידה שתעבור את זה, תצטרך לקנות לעצמך 51% מכל הציוד הזה על כדור הארץ, ואז תצטרך לרתום 51% מכל האנרגיה, ואז תצטרך לתקוף וזה עדיין לא יכול לעבוד.

רוברט ברדלוב: אתה עדיין מתמרץ בכנות, גם אם אתה מבצע 51% התקפה.

מייקל סיילור: והבדיחה, כמובן, היא שאם באמת היית יכול לקנות 51% מציוד ההצפנה ולרתום 51% מהאנרגיה, אתה יכול לקבל 51% מתגמולי החסימה ו -51% מדמי העסקה ושווי הבעלות על מחצית מדמי העסקה גבוהה יותר. כשהדברים היו 10 טריליון דולר ודמי העסקה הם 1%, יהיו 100 מיליארד דולר בשנה עם דמי העסקה, אז זה 51 מיליארד דולר בשנה. אם שמרתם את זה לפעמים 20, זה טריליון דולר רק כדי ללכת יחד עם התוכנית. לכן, מישהו יצטרך שיהיה לו 100 טריליון דולר ויהיה ממש משוגע.

על מנת לרצות לבזבז טריליון להשמיד אנשים אחרים. זה פשוט לא הגיוני פלוס שלא תצליח לתקוף את הדבר הזה בלי התקפת נגד, נכון? כי בנקודה שיש לך 100 מיליון אנשים שלכולם יש את כל מרץ חייהם, את כל התקוות שלהם, את שאיפותיהם ושל כל הביטחון הכלכלי והביטחון הפיזי שלהם שהושקעו ברשת. הם כנראה לא מתכוונים להתהפך ולאפשר לך לעשות את זה. זה די קשה לגאון מרושע אחד בפני עצמו לתכנן מלחמה של טריליון דולר ברשת סייבר. איך אתה אוסף לבד את התוכנה, החומרה, האנרגיה הכספית והתמיכה הפוליטית? ואם אתה לא לבד, אני נזכר בביטוי “שלושה יכולים לשמור סוד אם שניים מהם מתים”.

לכן, כשאני חושב על ביטקוין, אני חושב שזה קשה יותר, אבל זה קשה יותר כי זה כולל יצור עדר, יצור נחיל מתפתח והוא מתפתח מהר ככל שהוא יכול וזה מרגיש כאב כמו שניקולס טאלב אומר נוגד פרגיל, הכאב הוא טוב דָבָר. אתה יכול להבדיל בין אנשים שמקבלים את זה לאנשים שלא מקבלים את זה. יש … יש קבוצה של אנשים שנמצאים בכאב והם מנסים להרדים את עצמם ותמיד מבודדים את עצמם מכאב, ויש קבוצה של אנשים שרצים לעבר כאב, או לפחות הם מאמצים כאב. כאב הוא דבר טוב, ככל שאתה מרגיש יותר כאב כך הרפלקסים שלך מהירים יותר. שים את היד שלך על תנור חם, הוא נע במהירות. יש לך רפלקסים, נכון? כדי שזו, אותה מערכת לומדת וכואבת היא אחד מאותות המידע מספר אחד שלנו עשוי להיות אות המידע החשוב ביותר על מנת לספק לאורגניזם חי חיוניות.

רוברט ברדלוב: נכון, כן, טאלב אומר שלא ניתן להבחין בין לחצים וכאב לבין מידע ברמה האורגנית. זו הדרך היחידה בה מערכת אורגנית לומדת היא על ידי חשיפה למשהו התנגד או סותר אותה. כלומר, אפילו ברמה הגנטית כאשר וירוס פולש לאורגניזם מארח, הוא הורס את תאיו. תמיד יש כמה תאים ששורדים, והתאים ששורדים למעשה לוקחים חלק מה- DNA מהנגיף שחיסל 99% מחבריהם הסלולריים ומשלב את ה- DNA שלו. כזה שהוא עמיד כעת בפני הנגיף ההוא, אז זה, זה … זה קורה ברמת הסברה, אפילו עמוק בביולוגיה, זה לא סתם משהו שקורה ברובד הפיזי כאן. זה קורה, באמת הדבר החשוב ביותר לחיים אני מניח שזו הנקודה אליה אני מגיע.

ה, הביטקוין כאורגניזם המתחסן מהתקפות

מייקל סיילור: ואני מסכים, ואני חושב שאם זה לא יצור חי זה לא יכול להיות קשה כמו שזה לא יכול להיות קשה, נכון? אנשים חושבים שזהב זה הדבר הכי קשה כי זה סלע, ​​אבל זה באמת לא הדבר הכי קשה, הדבר הכי קשה הוא כמו העדר המונגולי. אם אתה בדרכו כאשר עדר של 100.000 מגיעה אליך, ומפתיעה את הדם שלהם עם הטילים שלהם, ואם אתה קורא את ההיסטוריה של ג’ינגיס חאן, הם היו רוכבים על פני המישור והם מוצאים את העיר, את העיר מוקפת בחפיר.

הם היו עולים לנהר ומסיטים את הנהר. הם היו מסיטים את הנהר, חונקים את העיר, מרעיבים אותם במים במשך שלושה ימים והם רוכבים מתחת לשערים באפיק הנחל. זה פשוט יצור הורדה חי מקפיא דם, ואם אתה רוצה לתקוף אותו, הוא נע, נכון? אתה יכול ללכת לזה, לסגת, הם עוצרים, והם מסתובבים, הם מוציאים אותך מאיזון, הם רוצחים אותך, נכון?

זה מה שקורה כשאתה מתמודד עם יצורים חיים. היכנס לקן של צרעה, תקף את הצרעות עם האקדח שלך, ראה מה קורה. זה הדבר המחריד ביותר, נכון? יש לך אלף צרעות, ראית את הסרטונים האלה של 20 צרעות המפרידות 20,000 דבורים.

רוברט ברידלב: כן, ראיתי את זה בטוויטר לאחרונה, נכון? כֵּן.

מייקל סיילור: וזה וזה, ויש כל הדוגמאות לכך, יש דוגמאות לחיידקים, יש דוגמאות לסרטן, ואתה יודע שיש דוגמאות של אורגניזם תא בודד, יש דוגמאות חסרי חוליות, נכון? זה כשמשהו הוא יצור אורגני מבוזר שמתפתח במהירות ומסתגל אותו הופך לאנטי-שביר יתר על המידה, כי בכל פעם שאתה הורג אותו או הורג אלמנט ממנו, האלמנטים שאתה לא הורג מתחזקים הרבה יותר.

רוברט ברידלב: נכון, גם אמר אחד הדברים שגם אני נזכר בציטוט. כשאתה מדבר על האפשרות שביטקוין יופרע או יותקף מבחוץ, אתה תוקף את אנרגיית החיים של המחזיקים נכון? מכיוון שכסף הוא אנרגיה ויש … יש ציטוט של Sun Tz מאמנות המלחמה. אממ, וזה אמר שאני אנסח מחדש, אבל בעצם אתה אף פעם לא רוצה לתקוף אויב שגבו מונח על הקיר, נכון? אין להם מה להפסיד, ולכן הם יבואו אליך עם כל מה שיש להם. זה כמעט רק כוח בלתי ניתן לעצירה, ונראה לי שזה מה שאתה מתמודד כשאתה מתמודד עם ביטקוין, אתה מתמודד עם זה, אה, אתה יודע, אינטליגנציה נחילית של כוח חיים אישי אך מאורגן באופן קולקטיבי שמגן על עצמם אנרגיית חיים. אז נראה שזה ממש ממש קשה לתקוף את זה, כמעט כאילו אתה תוקף את הדבש ואת קן הצרעות, נכון? הם יבואו אליך עם כל מה שיש להם.

ו, הענן מתפזר והופך לערפל מבוזר

מייקל סיילור: שומרי הסף הם כמו ריכוזיים. הם כמו בנקים ריכוזיים או רגולטורים ריכוזיים. אלה שומרי סף במערכות פיננסיות קריטיות ושומרי סף על חומת סין על חומה הם ממש שומרי סף. התוצאה היא שאדם אחד בכוחו להרוס את חיי מיליון על ידי פתיחת השער. מכיוון שלביטקוין אין שער, אין אין שומר סף. לכן, אין תמורה א-סימטרית, זה לא אפשרי מבחינה כלכלית לפריצת דרך. עכשיו יתרון גדול נוסף באנטי-שבירות של הביטקוין הוא הרעיון הזה שאוכל לקחת את שלי, אה, אני יכול להפעיל את הצומת שלי.

אני יכול להוריד את מפתחות אה משלי מהרשת. אני יכול. אני יכול לבחור בזה, לא לבטוח בהם באפוטרופוס או שאני יכול לבחור לקחת עליהם בעלות בעצמי. ואני יכול, אני יכול לבחור למשל לשים 1,000,000 $ עם האפוטרופוס שינהל בנק, או אולי להלוות אותו, או לתת לי תשואה עליו או להגן עליו, אבל אז בנקודה שאני מאבד אמון בה אותם, אני יכול להעביר את כל הנכסים האלה לידי נאמן אחר, או שאני יכול לקחת אותם בעצמי פיזית, ומכיוון שיש לך הרבה גופים שונים, אנשים ותאגידים שבוחרים לעשות דברים שונים בכל עת. למרות שמישהו עשוי להפקיד את המפתחות שלהם בבנק.

האבטחה של המערכת כולה מוגנת על ידי מי שלא עושה זאת, כך שהמגוון שאנשים בוחרים לעסוק בהם ולתמוך ברשת למעשה הופך אותה לאנטי-שבירה יותר והפוטנציאלית, למשל, אם אני יודע שאתה הולך לקחת את המפתחות שלך ואז אם אתה מקים ארגון, זה אפוטרופוס שיחזיק את המפתחות שלי ויגבה ממני 10 נקודות בסיס. ואז, אם ארגון אחר גובה ממני 50 נקודות בסיס. אני פשוט אומר להם שאני הולך להעביר את זה ל -10 נקודות בסיס. התחרות מורידה את שיעורם או שאני מזיז את 10 נקודות הבסיס. אם אני שומע שההחלפה שלך, או האפוטרופוס שלך לא מאובטח., או אולי זה לא מאובטח, או אם שמעתי שיש פרוטוקול מולטי-סיג חדש, זה בטוח יותר ואני שואל אותך מתי אתה לא תומך בזה, אני מעביר את המפתחות שלי או מעביר את הנכסים שלי לבורסה הבאה, לארנק הבא, לטכניקה הבאה.

זה אומר שאתה לא יכול להרשות לעצמך להתעלם ממני כי אין לך מונופול, נכון? אין לך סדיר, אין רגולטור שאומר לך שאני צריך להשאיר את המפתחות שלי אצל נאמנות Breedlove, על מנת לקבל ניכוי מס, או על מנת לזכות ב- 501C3, 413, 509, אתה יודע וכו ‘ IR, IRA זה או אחר. כשתתחיל להיות לך תחרות טהורה, אתה מקבל את האבולוציה האכזרית הזו בכל ההיבטים של המערכת האקולוגית. וראינו את זה עם כורים. למשל, הם התחילו עם מעבדים, והם עברו ל- GPUs ואז הם הלכו ל- ASICS וכמו כל שלוש שנים יש עוד דור. ואתם יודעים שהדבר שבאמת הורס את טיעון המחשוב הקוונטי הוא אם משהו שביטקוין הוכיח זאת, שאנשים שמאמינים ברשת הביטקוין הולכים לרדוף אחר ביצועי החומרה המיוחדים ללקוחות ולשרתים המיועדים לפני כולם בעולם.

אם אתה מסתכל על המצב החדשני ביותר עם ארנקים של ביטקוין הם בטוחים יותר מכל מכשיר לקוח נייד אחר, ואם אתה מסתכל על המצב הטכנולוגי של כורי Bitcoin ASIC שלהם ביצועים טובים יותר מ- AWS או מכל מכשיר שתמצאו בענן ציבורי. וזה כי למטבעות ביט יש עור של המשחק, נכון? שוב, אני שוב חוזר לאחד מספריו של ניקולס טאלב, זה כאילו כל מי שכותב את התוכנה, מפעיל את התוכנה, משתמש בתוכנה, כולם עורו עור במשחק. אם יש לך עסק, זה ימחק. אם אתה נופל מאחור ככורה, אתה לא יכול להרוויח כסף, כארנק שאתה לא יכול למכור שום דבר, בתור בורסת בנק קריפטו אתה יודע, תראה כמה מהר הכסף עובר ממנו, אתה יודע, חילופי דברים דרך אחר השבוע. כולם עורו עור במשחק. אף אחד לא יכול להתעלם מהכאב, אין שום סוכן או משוא פנים של סוכנות שקשה מאוד להשיג אותם ואתה יכול לצפות לכל שנה לנצח, זה יקשה יותר. עכשיו חזור לגיליון זה של אפל באמזון. החברה החשובה ביותר של אפל על פני כדור הארץ מכיוון שהם יכולים לשלוח עדכון תוכנה למיליארד אנשים תמורת ניקל, זה די חזק.

ובכן, עם ביטקוין תוכלו לשכתב את התוכנה שמפעילה את הצמתים כדי שיהיה חכם יותר נכון? אתה יכול לכתוב מחדש את התוכנה או את הקושחה שעובדת במכשירי הכרייה וכך מחזור החומרה, מה מחזור השדרוג והחומרה? שנתיים אולי? כמו שנה, שנתיים, שלוש, בטווח הזה. מה מחזור השדרוג של התוכנה? ובכן, זה תלוי אם זה הצומת או שזה תלוי אם זו תוכנת הלקוח. שנה, שנתיים, שלוש שנים, נכון? אתה יודע, בתכנית הגדולה יותר של הדברים, זה לא צריך להיות מהיר במיוחד, אתה רק צריך להשוות את זה למספר מחזורי שדרוג החומרה והתוכנה בזהב.

ז, עבר אפססס שידרוגים ב6,000 שנות קיומו

רוברט ברדלוב: 0

מייקל סיילור: בעוד 5000 שנה. תוך חמישה מיליארד שנים, נכון? די 5 מיליארד שנה. ואלוהים עשה את זה והשאיר את זה ככה. ויש לקח מכך ללמוד, אבל העניין הוא שזה לא משתדרג, זה לא הולך לזוז. ואם זה לא זז תמיד כאשר בני אדם, אתה יודע, נתקלים בסכסוך עם הרים, אנו מזיזים את ההרים, אנו מזיזים את הנהרות, אנו קוצצים את הגרניט, אתה יודע שתלך להסתכל במצודה. זה פשוטו כמשמעו, העביר הר שאתה צריך אולי, אולי תצטרך להזיז אותו שני טון בכל פעם, תסתכל על הפירמידות, לפני 5,000 שנה מישהו הבין איך להזיז הר של סלע וזה לפני 5,000–4,000 שנה, אתה דע, האם אתה מתכוון להמר נגד 100,000 בני אדם?

אתה יודע, עם כוח הכבידה שלהם שמתעל, מתעל מים, מתעל כל דבר אחר, או שאתה הולך להמר על ההר ולענות שאתה הולך להמר על בני אדם. כשאתה מסתכל קדימה, ואתה מסתכל על בני אדם מול החיות, זה אותו דבר, נכון? אותנו לעומת פרימטים, פילים לעומת אריות, אנחנו מול טבע. כל מה שחי בדרך כלל אנחנו מבין איך לנצח את זה כי אנחנו מתעלים אנרגיה טוב יותר. אז עכשיו, אנחנו מדברים על, כן. עם מה אנחנו מתחרים כאן טוב? אם אנחנו מתחרים בזהב, זה פשוט נראה כאילו אין שום תחרות.

ח, החזק יותר: חכם יותר ומהיר יותר. הכסף הלומד

בואו נדבר על חכם יותר, חזק ומהיר יותר כי קשה יותר רלוונטי לכסף אבל חכם יותר, חזק ומהיר יותר הוא המקור לכל הערך הטכנולוגי בעשרים השנים האחרונות ואולי בשנת 2000 השנים האחרונות, אגב. אבל בואו נדבר על חכם יותר אם הביטקוין הוא כסף לתכנות, נכון? זה א, זה אסימון אנרגיה טהור ואני יכול להזיז אותו. זה אומר שאני יכול לכתוב תוכנות על הלקוחות ואני יכול לכתוב תוכנה על השרת שבעצם תעביר את הכסף, נכון? וזה אומר, פירוש הדבר שכולכם יכולים למפתחות ל- 100 ביטקוין.

ואז אתה יכול לכתוב תוכנה שתוכיח שאתה ראוי לאשראי, שאתה הבעלים של המפתחות ל- 100 ביטקוין. אז אתה באמת יכול להשתמש בו כדי לרשום ולאשר עסקה או מידע או כותרת, בתור לזה, אני יכול לכתוב תוכנת תוכנה ש … מה? מה אני רוצה? מה אם מיליון איש ירצו ללוות כסף בהתחייבות לביטקוין? ומה אם מיליון איש נוספים היו רוצים להלוות כסף ולייצר ריבית. ומה אם אני אכתוב תוכנית שבה אנשים בצד אחד אומרים, אשלם 3% ריבית או 4%, או 5% או 8%, או 2%, או 1% וכולם מהצד השני יגידו, אני ‘ אני אעשה הלוואה בהנחה שיש לך כיסוי ביטחוני של 4 עד 1 בביטקוין ואני יכול לשווק לשוק כל שעה. בסדר ?, אתה מציע לי תנאים, אתה מציע את ההלוואה, אני מציע ללוות, אנחנו יוצרים פיסת תוכנה, היא פועלת כל יום, כל דקה, כל שנייה.

ט, הביטקוין כפלטפורמה מבוזרת לאפליקציות

רוברט, מה אם היו לך 10 ביטקוין ואני סרקתי לכולם 100 מיליון איש? מה אם הייתי סורק אותם היום ומצאתי שמישהו רוצה לשלם ריבית של 8% בהלוואה לפי שווי של 10% ותוכל לשווק את השוק בכל דקה. עסקה טובה? אולי, אולי עסקה טובה, אולי אתה לא רוצה להשאיל אותה, אבל עשית זאת. מה אם אעבור את כל 100 מיליון אותם ואמצא מישהו שזקוק לכסף ממש רע ישלם ריבית של 27%, חכם! לִכאוֹב? מה אם אני באמת מפעיל את האלגוריתם כל שעה? מה אם אני מנהל את האלגוריתם בכל שנייה? מה איתך יודע? מה אם אני פשוט? אגב, מה אם מישהו רוצה ללוות את הכסף למשך שנה ואני אשלם לך … אני אשלם לך 10% ומה הוא רוצה ללוות למשך 30 שנה ואני אשלם לך 15%. מה אם הם רוצים על זה למשך שנה אחת ואני אשלם 5% מה שהם רוצים על זה בן לילה? ואז אשלם לך X אחוז. אתה יכול ליצור את עקומת התשואה בעזרת תוכנה.

ואז התוכנה הזו תחבר את כל .. כל המלווים עם כל הלווים בשרת, זה יכול להיות שרת מרכזי. אתה יודע, ההיגיון לא צריך להיות מבוזר. למעשה, שרת מרכזי פועל נכון פי מיליארד מהר יותר מאשר הוכחה לרשת העבודה, כך שסביר להניח שההיגיון יהיה חכם וזה רעיון. כלומר, רעיון אחר הוא לשים את האינטליגנציה על האייפון שלך. ולהיות מסוגל לדבר עם האייפון שלך. ואז כשאני מדבר עם האייפון שלי אני יכול להגיד לו לקצוץ את הכסף שלי ל 37 חלקים ולשלוח אותו. שלח את הכסף שלי לבת שלי ותתן לה לבזבז אותו על גלידה אבל לא על נסיעות אובר כי אני לא רוצה שהיא תברח עם החבר שלה איפשהו או משהו, נכון?

אני לא רוצה שהיא תברח עם החבר שלה איפשהו או משהו, נכון? אז אני יכול … אני יכול להתנות את הכסף באמצעות כל מיני תוכנות ואני יכול … אני יכול להפעיל שרתים שיעבירו את הכסף שלי בזמן שאני ישן ואוכל להפעיל לקוחות שיטפלו בכסף שלי וכמובן, אם נכנסתי לזהב, עכשיו נכנסתי לחדר השינה שלך, הרמתי מוט זהב ויצאתי איתו, הסורגים שלא מתכוונים להתלונן זה סלע מטומטם.

מצד שני. אם לקחתי את הביטקוין שלך ועטפתי את האימות הרב-גורמי שלך סביבו ואת סריקת הרשתית שלך וסריקת הקול שלך, אוכל לגדר אותו, אתה יודע, ואני יכול לומר, אתה יודע, אף אחד לא יכול … יכול להזיז מכשיר נייד עם מפתח הביטקוין הזה שמחוץ לך יודע, 100 מטר מהיכן שרוברט גר, נכון? אתה יכול לעשות כל מיני דברים מטורפים קסומים עם תוכנות שאתה לא יכול לעשות במכונות מכניקה, ולכן הזהב הוא בעצם מכני וביטקוין הוא וירטואלי, וכמובן שהוא מסמל וזה אומר שהוא יכול להיות חכם כמו המחשב יכול להתחכם, ובסופו של דבר המחשבים יכולים לדבר עם מחשבים אחרים. וזה פותח כל מיני יישומים כמו דירוג אשראי, אותנטיות, ביטוח.

עכשיו אתה יכול אתה יכול אתה יכול, אולי אני רוצה לקנות עבורך ביטוח, אבל אני רוצה שתתחייב את מלוא שווי הבית שלי ואני רוצה לדעת שיש לך הוכחת עתודות לשלם את הביטוח, נכון? לכן, תוכלו ליצור תוכנות מעניינות מאוד עם פחות סיכון או יותר שקיפות ויותר מהירות. אנו יודעים שזה לא עובד עם זהב. זה לא עובד עם זהב אסימתי כי אתה מקבל את הסיכון של הצד הנגדי ואתה לא יודע אם האסימונים אכן מגובים בזהב אמיתי. זה לא ממש עובד עם … עם נכסים מסומנים אחרים מכיוון שאג”ח מניות, הם נעים לאט מדי ואין ממשק API בין האג”ח והאסימונים, ואם היה API, בסופו של דבר אתה נתקל בבעיות תאימות רגולטוריות ואתה לא מסירת הכלי הפיזי, לעולם. וכך, זה פשוט לא צפוי לקרות, אז כשאנחנו חושבים על זה.

רוברט ברידלב: מצטער, רק דבר אחד, אם נראה שזה הנושא הכללי האם אנחנו מהמרים על דינמיות על פני המצב הסטטי, נכון? כמו הסיבה שבני אדם יכולים להתגבר על ההר היא בגלל שיש לנו זמן ודינמיות בצד שלנו והסטטי ההררי. זה לא מגיב.

מייקל סיילור: העניין הוא עם ניטרוגליצרין, פשוטו כמשמעו אנו יכולים לנשוף דרך ההר על ידי אנרגיה כימית שאינו משתנה.

רוברט ברידלב: וההר לא ממיס הגנה מכל סוג שהוא, הוא לא מסתגל, הוא לא משתנה. ואני תוהה אם היום זה סוג של קצת תחומי שינוי, אוצר ארה”ב נחשב לשיעור נטול הסיכון בעולם, נכון? היות שהיא נושאת בריבית נמוכה, נמוכה עד ללא, אך ככל הנראה אין בה שום סיכון של מחדל או את הסיכון הנמוך ביותר של מחדל. כפי שאתה רואה אותנו עוברים לעוד עולם המכונה ביטקוין. היו דיבורים על שיעור נטול סיכון של ביטקוין שמתפתח ברשת הברקים כך שתממן את ערוצי הברק הללו בזמן חוזים נעולים בזמן שהשוק יקבע בין דקה ל -30 שנה. וזה כדי שזה יישא ריבית כלשהי. האם אתה חושב שזה הכיוון שעובר שיעור ללא סיכון? האם ככה אנו מפתחים עקומת תשואה לביטקוין? או איך אתה רואה את זה מתפתח?

רוברט ברידלב: מצטער, רק דבר אחד, אם נראה שזה הנושא הכללי האם אנחנו מהמרים על דינמיות על פני המצב הסטטי, נכון? כמו הסיבה שבני אדם יכולים להתגבר על ההר היא בגלל שיש לנו זמן ודינמיות בצד שלנו והסטטי ההררי. זה לא מגיב.

מייקל סיילור: העניין הוא עם ניטרוגליצרין, פשוטו כמשמעו אנו יכולים לנשוף דרך ההר על ידי אנרגיה כימית שאינו משתנה.

רוברט ברידלב: וההר לא ממיס הגנה מכל סוג שהוא, הוא לא מסתגל, הוא לא משתנה. ואני תוהה אם היום זה סוג של קצת תחומי שינוי, אוצר ארה”ב נחשב לשיעור נטול הסיכון בעולם, נכון? היות שהיא נושאת בריבית נמוכה, נמוכה עד ללא, אך ככל הנראה אין בה שום סיכון של מחדל או את הסיכון הנמוך ביותר של מחדל. כפי שאתה רואה אותנו עוברים לעוד עולם המכונה ביטקוין. היו דיבורים על שיעור נטול סיכון של ביטקוין שמתפתח ברשת הברקים כך שתממן את ערוצי הברק הללו בזמן חוזים נעולים בזמן שהשוק יקבע בין דקה ל -30 שנה. וזה כדי שזה יישא ריבית כלשהי. האם אתה חושב שזה הכיוון שעובר שיעור ללא סיכון? האם ככה אנו מפתחים עקומת תשואה לביטקוין? או איך אתה רואה את זה מתפתח?

מייקל סיילור: אני חושב … אני חושב על שרשרת כמו ברק מעל שרשרת הבסיס. או שאתה יכול לעשות עם פיתרון מרכזי או מבוזר, נכון? אז ברק הוא פיתרון אחד, אבל אתה יכול, אתה יכול לעשות את זה גם בכל חילוף אם הם בחרו לעשות את זה נכון? יש הרבה דרכים לפתור את הבעיה. המפתח, הרעיון המרכזי הוא ליצור עקומת תשואה בשוק החופשי, אנשים רציונליים, נכון, מרצונם שלהם לעולם לא ילוו אותך ברצון למשך 30 שנה לריבית של 1.4%. אין אדם שיחשוב שזה רעיון טוב לעשות את זה. בשוק חופשי היית מצפה שתראה, אתה יודע, שיעורי 30 שנה והערות של שיעורי שנה, אך היית רואה דברים כמו 3–4% לטווח קצר, 5–6% 10 שנים, 8% שיעורים לטווח ארוך, אם לפי שיעורי נטולי סיכונים וזה מה שהיה פעם. זאת אומרת, כשוולקר סיים את עבודתו כל סוג של איפוס הכל. במשך זמן מה שהחוכמה המקובלת בשנות ה -80 הייתה שיעור ללא סיכון לטווח הארוך היה כ -7 או 8%. ואז, דירוג הסיכון היה 4% ולכן עלות ההון הייתה כ 12% על ביצוע השקעה וכך הם הגיעו לזה.

בכל שיעורי ריבית, בדרך כלל זה משקף כי חשבון החיסכון הוא 5%, 4%, וכך בין 4 ל -8% לעומת עקומת התשואה. זה … זה רק אתה יודע, התערבות מדינה שתסיט אותה מתחת לזה, נכון? אנחנו יכולים לדבר על זה כשאנחנו מתחילים להתעניין. אבל זו החשיבה שלי על זה. ביחס לביטקוין כנכס, נכון, דיברנו על למה זה קשה יותר ומדוע זה חכם יותר כי אתה יכול לתכנת אותו אבל הוא גם חזק יותר, והחזק יותר הוא דבר חשוב, נכון? חזק עוסק בתיעול אנרגיה בכוח ובהאצה, אני נכנס לטבעת, אנחנו הולכים להילחם אם אני, אם אני, אם אני מכה באיטיות, אני יכול להיות חזק, אבל אני איטי, אני לא מנצח, ללוחמים שמנצחים יש כוח נפץ, נכון? כאילו אם אתה יכול להיות חזק ממני, אבל אם אוכל להכות אותך לפני שאתה מכה אותי, אני יכול להפיל אותך, נכון? וכך, זה הכל עד כמה אתה יכול לתעל את האנרגיה הזו בצורה נפץ.

וזה מה שהוא חץ, או קלע או כדור, אתה יודע. זה לא הבחור שהוא הכי גדול, הכי חזק, הכי מהר שמנצח, הוא הבחור שמכניס לך כדור בראש ראשון שמנצח, ולכן אנחנו יודעים את זה בלחימה צבאית, אם נחשוב על חזק יותר בהקשר של כסף. הכל קשור לתיעול אנרגיה כספית עם כוח ותאוצה, אז זה אומר כשיום שבת אחר הצהריים מהתחלה בעמידה. אם יש לך עשרה מיליון דולר, תוכל להבין היכן לשים את עשרת מיליון הדולרים כדי לייצר את התשואה הגבוהה ביותר? ככה אני צריך תוכנה. אם היו לי עשרה מיליון זהב, אני לא יכול לעשות עם זה שום דבר בשבת אחר הצהריים. בצד השני, אם יש לי עשרה מיליון דולר של ביטקוין, ואני עוטף אותו עם השרת, ואם השרת סורק דרך 1,000 צדדים נגד מוסדיים ואז הוא מוצא את ההצעה, אז אוכל לקצץ את עשרת מיליון הדולרים שלי בביטקוין. 10 חתיכות.

יכולתי לשלוח מיליון לטוקיו, מיליון לבייג’ינג, מיליון לברלין, מיליון ללונדון. אני יכול לעזוב, אתה יודע, להשאיר חלק ממתווה להלוואה של שבוע, חלק להלוואה של חודש, חלק להלוואה לשנה, אם אתה יודע, אם הנסיבות משתנות, נכון? אם אתה מתחייב … מתחייב סוג אחר של ביטחונות בסימון בשוק שמשתנה. אני יכול לחטוף את הנכס שלי וכך את היכולת לתעל את האנרגיה ולהעביר אותו לאן שאני צריך להזיז אותו בצורה מושכלת במהירות. מה אם אני, אתה יודע מה אם אעשה לך הלוואה של מיליון דולר בריבית של 12% בשבת ואז תחזור אלי כעבור 4 דקות ואתה רוצה עוד מיליון. ואתה תשלם 12% יותר ומה אם אני אוהב את האשראי שלך? ובכן, אני מתכוון בעולם הווירטואלי, בעולם הביטקוין אני יכול פשוט לשלוח עוד מיליון. מה אם תחזור ותגיד, בסדר, אני אקח 10 מיליון אתן לך 14%, אני רק צריך את זה לשלושה ימים, שלוש שעות, זה שקר, נכון? אתה לא יכול לעשות את זה בזהב אי פעם, ואם היה לי, אם היה לי אג”ח או מניות של אפל או משהו כזה בשבת לא זז, אבל באופן מציאותי אני נותן לך דוגמה קיצונית, נכון? כי זה סוג של קסום, נכון? אם שרת המחשבים שלך מרוויח לך כסף על ידי סריקת הרשתות בשבת בצהריים, אבל אני לא צריך להיות כל כך קיצוני.

לדוגמא, אם באמת יש לך 100 מיליון דולר של מניות אפל שישבו עם בית הכבלים בנק גדול, תרים טלפון ותגיד להם, אתה יודע, מצאת מישהו שמוכן לתת לך ריבית של 3% על מניות אפל, הם היה צוחק עליך. ובכן, אנחנו לא מקבלים ריבית על זה כמו כן, האם אתה יכול פשוט להשאיל אותו לצד השני הזה שרוצה לתת לי את זה? לא. מתי בפעם האחרונה קיבלת ריבית על נכסי המניות שלך מהבנק או מהנאמן מחזיק במניות? אגב, הם אף פעם, לא עושים את זה. בסדר, אז בואו נעבור את הניסוי המחשבתי. יש לך 100 מיליון דולר במזומן, אתה מכניס אותו לחשבון חיסכון עוד בשנת 1980. זה נותן לך 5% ריבית. יש לך 100 מיליון דולר ואתה מכניס אותו למניות אפל והם נותנים לך דיבידנד,

מניות אפל הם מוכרים אותו תמורת 100 מיליון דולר. הם לוקחים את המזומנים שלהם ומכניסים אותו למשהו שמניב ריבית של 5%, הם שומרים על 5%. מה אתה מקבל? שום דבר! התחת שלך התחדש מחדש או בהשערה שלא שילמת.

ועדיין, אם היו לך 100 מיליון דולר בסל שוק המניות, מדוע שלא תשיג תשואה עליו? הסיבה שאתה לא מקבל תשואה על זה היא כי לתעשייה הפיננסית הקונבנציונלית אין תמריץ לעשות את זה, וגם לא צריך לעשות את זה, הם פשוט לא, אז אין להם. ומה שגורם לאנשים לעשות זאת זו תחרות. לפעמים אגב תחרות בין תחומים רגולטוריים כי אם אוכל לגרום לכל הרגולטורים במדינה שלי להסכים שלא נעשה את זה אז כולנו משתפים פעולה, נכון? זה שיתוף פעולה ולכידת רגולציה ולכן כאשר יש לך נכס חוצה דומיינים פחות סביר שיהיה לך לכידת רגולציה. וכך, בסופו של דבר, החוזק והעוצמה של הביטקוין נובעים מהעובדה שאדם יכול לשמור על משמורת עצמית, ולכן אם האדם יכול לשמור על עצמו והוא יכול לעשות זאת בכל אחת מ -200 תחומי שיפוט רגולטוריים שונים, הם יכולים למצוא את השיפוט איפה יהיה להם את הכסף הכי חזק, איפה שהם יכולים לייצר את התשואה הגבוהה ביותר והם יכולים לעבור לתחום השיפוט הזה, נכון?

י, הסוציו-פיזיקה של רשת הביטקוין

ואילו אתה יודע, אתה לא מתכוון לשכנע את אותו בנק סוגריים ענק נועז לעבור לתחום השיפוט הזה ולתת לך את התנאים הנוחים ביותר מכיוון שאין להם שום עניין בכך. אז זה מה שחזק יותר וכל מהיר יותר, מהיר יותר, מהיר יותר, חזור לרעיון שהפלנו את הזהב. ומכיוון שפירקנו את הזהב, אין מסה ואם E שווה ל- MC2 אז M יגיע ל- 0. ואז נקבל את C2. אתה יודע, עם מעט מאוד E או לפחות, אנו מקבלים את C. אנחנו יכולים למעשה להגיע למהירות האור כי אין לנו מסה ושאתה יודע מתי אנחנו חושבים על 100 מיליון דולר של זהב בחזרה לרעיון שלי של 3,000 פאונד או מטאפורה של 3,000 קילו. זה 250,000 $ בכל פעם שאתה מסתובב על פני כדור הארץ. אז, מה אם אני רוצה לשבת סביב הארץ כל שבוע, זו בעיה. מה אם אני רוצה לשבת סביב הארץ כל יום? מה אם אני רוצה לשבת סביב אמנות כל שעה?

רוברט ברידלב: אפילו לא יכול לעשות את זה, כן?

מיכל סיילור: כמות האנרגיה שאתה צורך פשוט אוסרת. וכך, אמצעי מהיר יותר, אני יכול לשלוח אותו במהירות האור. ואם אוכל להגדיר את זה במהירות האור. ואז יש כל מיני עסקאות בתדירות גבוהה ועסקאות מיקרו. זה הגיוני עכשיו שמעולם לא הגיוני. אבל מה דעתך על מלחמת העולם הראשונה? אדם עשיר מעניק הלוואות ל -10,000 אנשים ממעמד הביניים מדי שבוע, זה בלתי נתפס עם זהב.

זה לא אפשרי עם מניות או איגרות חוב בגלל כל לפעמים, זה בעיות תאימות רגולטוריות או שזה יכול להיות בעיות מערכת, נכון? אבל אפשר לדמיין עם ביטקוין, מישהו פשוט ייצור את eBay או יאהב כספים חברתיים ואתם יודעים, מה עם אדם עשיר אחד שרוצה להלוות כסף לעשרה מוסדות? מה עם 10 מוסדות שרוצים לעבוד זה עם זה? בסופו של דבר, הדברים שעושים משהו איטי, זה יכול להיות מסה כמו מסת פיזית, כמו משקל הזהב שמרכיב, זה יכול להיות עכבה, והעכבה עשויה להיות עכבת מערכות כמו, אה, זה יום שישי אחר הצהריים ואני לא יכול לזוז כסף בין השעות 16:00 ביום שישי בשעה 09:30 ביום שני. זו מערכת, זה לא חוק, זה פשוט מנהג, נכון? ואם זה חג ההודיה או חג המולד, ובכן גם זה לא נחשב, ואז, יש תאימות, נכון? יש חוק, נכון? יכול להיות שיש תקנה בעיר, במדינה או במדינה ששומרת עליה, מונעת מהאנרגיה לנוע. יכול להיות שיש מערכת שמונעת מהאנרגיה לנוע או שפשוט יהיו חוקי שימור המסה שמונעים מהאנרגיה לנוע.

וכך, על ידי מעבר מהתחום הזה לתחום הסייבר. אתה מקבל מהירות שהיא איפשהו בסדר גודל של 1000 עד מיליארד פעמים מהר יותר. אתה מרכיב את כל אלה. משהו שפשוט הולך ומתחזק כל שנה, נכון? כלומר, כולנו ראינו כמו בגוגל, נכון? המחשבים מנצחים בני אדם על שחמט, המחשבים מכים את כולנו כשהכל. האלגוריתמים פשוט ממשיכים להיות חכמים יותר. מה אתה כמו אלגוריתם שהבין איך להרוויח לך כסף בזמן שאתה ישן? כי הייתי מתכנת מסחר, נכון? תוכנית הביטויים נסחרת כרגע. וכי הנושא הוא שלצרכנים אין כוחם של אלגוריתמים לסחר בתוכניות להגן על האינטרס הפיננסי שלהם, כאשר האנרגיה הכספית שלהם, האנרגיה הכספית שלהם נקובה בנכסים מסורתיים מכיוון שהם לא יכולים לחבר את הנכסים שלהם למערכת החדשה הזו.

Lecturer and Consultant in top Universities in Israel, China, USA,

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store